Наші професії
Додаткове меню
Годинник


Додаткова інформація
переклад сайту


ПогодаНаші Випускники
Володимир Гурін          У 2011 році Володимир Гурін захистив надзвичайно цікавий дипломний проект – дизайн та оформлення аеропорту «Бориспіль» петриківським розписом. В основу проекту покладене оформлення простору та об’єктів самобутнім петриківським розписом, у відповідності до канонів народного мистецтва. Можна довго розмірковувати над важливістю та актуальністю цього проекту як на той час, коли відбувалося ЄВРО-2012, та особливо сьогодні – коли петриківка визнана світовим надбанням. Коли б іноземні туристи вже на порозі аеропорту могли б знайомитись з культурою українців, їхньою мистецькою спадщиною, звичаями – це просто найкраща PR-кампанія у створенні позитивного іміджу України та українців плюс величезна підтримка та реклама самого бренду «Петриківка». Але давайте не будемо про це, бо тут і так все зрозуміло: цей проект навряд чи буде втілений в життя, не через свою безперспективність, а тому що причини ви й самі знаєте.
          Окрім такого амбітного проекту Володимир Гурін вже встиг виробити свій власний стиль в петриківському розписі на чорному тлі. На перший погляд його роботи здаються занадто насиченими як в кольоровому відношенні, так і в композиційному. Але детальніше розглянувши та вивчивши роботи, розумієш, що це та сама петриківка – просто вона під вмілими руками майстра еволюціонувала. Хоч чорне тло для петриківки не є традиційним, проте вже понад 70 років петриківські майстри малюють саме на чорному, тому воно вже не сприймається як чуже. Однак не всі художники змогли адаптуватися до вимог темного тла, а тим більше – створити свій неповторний авторський стиль, як це вдалося Володимиру.
          Не дивлячись на такий надзвичайний талант, доля до Володимира Гуріна була не дуже прихильна – у свої 27 років він прикутий до інвалідного візка. Але попри всі негаразди, чоловік продовжує творити.

Коротка хронологія

          2002-2006 Петриківське ПТУ-№79 (диплом з відзнакою).
          2006-2012 Київський національний авіаційний університет (КНАУ) інститут архітектури та дизайну, кафедра комп’ютерних технологій дизайну, магістр.
          2004 Переможець першого Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «художник розмалювання по дереву». Нагороджений грамотою Черкаським обласним осередком Національної Спілки майстрів народного мистецтва України за збереження традицій петриківського народного розпису. «16.12.2004 р., м. Черкаси».
          2006 Увійшов до складу делегації, направленої до м.Торонто (Канада), за дорученням Президента України Віктора Ющенка. Учасники делегації провели ряд зустрічей у школах мистецтв Канади, стали учасниками п’ятьох виставок, у тому числі двох щорічних міжнародних фестивалів української культури.


Роботи нашого випускника


                                                                               

Корисні посилання

 МОН Дніпропетровська обласна рада  МОН  МОН  МОН