Наші професії
Додаткове меню
Годинник


Додаткова інформація
переклад сайту


Погода


Новини:


Рекомендації психолога для абітурієнтів та батьків

 


Корисні поради психолога 
На порозі твого дорослішання ти стоїш перед вибором майбутньої професії. Ми рекомендуємо тобі 7 кроків до визначення своєї позиції у правильному виборі.
Випиши список професій, які тобі подобаються та за якими ти хотів би працювати.
Вивчи та склади список вимог  до обраних  професій.
Професію ми вибираємо за своїм "смаком" і "розміром" так само, як одяг і взуття, тому прислухайся до своїх бажань, прагнень і проаналізуй свої здібності та вміння. Спитай себе та випиши у першу колонку «Що я хочу і що бажаю робити?». У другу колонку запиши відповіді на питання «Що я можу робити, що я вмію?». Порівняй записане в обох колонках, подивися, чи є якісь збіги в обох колонках за виписаними характеристиками. Відзнач найбільш повні збіги та виділи найголовніші зі списку. Визнач, наскільки всі перераховані особливості значущі, може є менш важливі вимоги, які можна й не враховувати.
Збіги щодо «хочу» і «можу» переглянь та визначи за якими професіями є найбільші збіги з твоїми запитами та вміннями, чи є професія, яка найбільш тобі підходить, де збігаються твої бажання, можливості та вимоги до обраної професії.
Проаналізуй, чи відповідають твої  здібності, психологічні особливості, стан здоров'я вимогам обраної професії.
Щоб переконатися у правильності вибору, обговори своє рішення з друзями, батьками, учителями, психологом, профконсультантом.
Виділи список професій і почни шукати навчальні заклади, які спеціалізуються на підготовці даних фахівців та вивчи їх вимоги до вступу у навчальний заклад.

 

 

 

Шановні батьки

Психологи рекомендують у цей складний час для вашої доньки або сина:

Приділяйте необхідний час для спілкування та обговорення майбутнього вибору професії та місце навчання з вашою дитиною якнайчастіше.
Зважте та проаналізуйте всі її бажання та вміння.
Не намагайтеся нав’язати дитині те, чого ви колись хотіли, але не досягли самі. Пам’ятайте, що вона має власні плани й мрії, з якими слід рахуватися. 
При виборі професії та навчального закладу обговоріть особливості та вимоги професії, відповідність рис характеру та здібностей професійним вимогам, актуальність на ринку праці, відкрийте перспективу майбутньої професії у реалізації особистості вашої дитини.
Не можете визначити самотужки — скористайтеся послугами психолога або спеціаліста з профорієнтації.

Рекомендації підготовлені: 
Дорош Н.С. 
практичний психолог ПТУ-79 


Корисні посилання

 МОН Дніпропетровська обласна рада  МОН  МОН  МОН