Наші професії
Додаткове меню
Годинник


Додаткова інформація
переклад сайту


Погода


Новини:


День толерантності з користю для учнів

Привчи свій розум до сумніву, а

серце до терпимості!

Георг Ліхтенберг

 

17 листопада у рамках відзначення Міжнародного дня толерантності та з метою формування у молоді загальнолюдських моральних цінностей відбулось засідання кіноклубу  «Docudays UA Пектораль» при Петриківській районній бібліотеці .

Учням-першокурсникам професії «Кухар, офіціант» з майсторм виробничого навчання Романом Стасюком, було запропоновано переглянути документальну стрічку режисера Романа Бондарчука «Ромська мрія». Перед переглядом фільму бібліотекар Юлія Потапенко ознайомила учасників засідання клубу з основними поняттями щодо прав людини, зокрема - що таке свобода та рівність. Бібліотекар також звернула увагу, що в розумінні прав людини слід пам’ятати, суб’єктами прав людини завжди є сама людина, яка є частиною держави, а держава має піклуватися про неї, пояснила, що права людини ЗАВЖДИ індивідуальні. І перед кожною людиною в державі влада несе індивідуальну відповідальність.

Після перегляду відбулося обговорення. Модератор кіноклубу Завалипіч Олеся виокремила основні проблеми,що були порушені у фільмі: ксенофобія, філософія прав людини, людська гідність,права меншин, дискримінація.

У документальній стрічці також була порушена тема ранніх шлюбів.

Для обговорення цієї проблеми на засідання була запрошена начальник Петриківського районного відділу ДРАЦС Любов Шиманська з правовим дайджестом та знайомила кіноклубовців з основами законодавства про шлюб, найважливішими положеннями сімейного права, з обов'язками подружжя по відношенню один до одного, до дітей, до суспільства. Тепла зустріч спонукала молодь до отримання нових знань, до поваги та толерантності проживаючи у соціумі, та залишила приємні емоції та корисну інформацію для подальшого життєвого шляху.  


Корисні посилання

 МОН Дніпропетровська обласна рада  МОН  МОН  МОН