Наші професії
Додаткове меню
Годинник


Додаткова інформація
переклад сайту


Погода


Новини:


Кожного року Професійно-технічне училище № 79 відкриває двері для учнів, які йдуть навчатися не тільки професії, а й умінню творити, любити обрану справу та досягати поставлених цілей.

Петриківське професійно-технічне училище № 79 запрошує абітурієнтів на бюджетну форму навчання на 2018-2019 навчальні роки.

Наша адреса: 51800, Дніпропетровська обл., Петриківський р-н, смт. Петриківка, проспект Петра Калнишевського, 73

Тел. (05634) 2-25-16, 2-12-91; моб.тел.:  097-137-90-95, 099-009-23-34

 

На базі 9 класів (термін навчання: 3 роки)

Професії:

 • художник розмалювання по дереву 4 розряду;
 • кухар 4 розряду; офіціант 3 розряду;
 • тракторист-машиніст с/г виробництва категорії «А1», «А2», «В1»; слюсар-ремонтник 3 розряду; водій автотранспортних засобів категорії «В», «С».

На базі 11 класів

Професії:

 • художник розмалювання по дереву 3 розряду (термін навчання: 10 місяців);
 • тракторист-машиніст с/г виробництва категорії «А1», «А2», «В1»; слюсар-ремонтник 3 розряду; водій автотранспортних засобів категорії «В», «С» (термін навчання 1,5 року).

Курсова підготовка

Професії:

 • художник розмалювання по дереву;
 • водій автотранспортних засобів категорії «В» і «С»;

Курсова підготовка і підвищення кваліфікації:

 • кухар;
 • офіціант;
 • бармен.

Учні забезпечуються стипендією, безкоштовним навчанням та безкоштовним проживанням у гуртожитку.

Приймальна комісія працює щоденно з 800 до 1600. Вихідні субота та неділя.


 

Масляна 2018

 

____________________________________________

 

УКРАЇНА МОЛОДА

 

У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ ДЕВ’ЯТА МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ»

У Києві відбулася дев’ята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті».

Цього року в ній узяли участь 585 учасників iз 23 областей України, Чехії, Словаччини, Австрії, Канади, США, Швейцарії, Німеччини та інших країн; зокрема, 93 університети, академії, інститути, коледжі, технікуми, наукові агенції; 12 закордонних навчальних закладів і міжнародних освітніх агенцій; 369 загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, обласних і міських органів управлінь освіти; 79 професійно-технічних навчальних закладів, науково-методичних центрів професійно-технічної освіти; 32 виробники та постачальники засобів навчання, проектів, сучасних програм і рішень для галузі освіти; видавництва, освітні портали.

Під час роботи виставки відбулося 62 заходи: конференції, презентації, семінари, майстер-класи, панельні дискусії за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Організаторами виступили компанія «Виставковий світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Таланти Петриківки

Своїми враження від виставки «Інноватика в сучасній освіті» прошу поділитися заступника директора з навчально-виховної роботи професійно-технічного училища №79 смт Петриківка (Дніпропетровська область) Тетяну Клешню.

Вона зізнається, що виставка — то не лише можливість поділитися власними здобутками, а насамперед — обмін досвідом, контакти, радість спілкування з колегами.

В училищі готують художників розпису по дереву на базі 9 та 11 класів.

«Навчальний заклад — наш другий дім, — розповідає викладач спеціальних дисциплін Валентина Олійник. — Працюю тут 24 роки, і, можна сказати, це моя родина. Свого часу мій тато працював в училищі, тож я змалечку біля нього. За освітою — вчитель образотворчого мистецтва. А малюю з чотирьох рочків, і, скільки себе пам’ятаю, завжди захоплювалася петриківським розписом».

Справді, петриківський розпис є своєрідним брендом не лише українського мистецтва, а й усієї нашої держави.

Петриківський розпис є унікальним явищем, справжньою перлиною народної творчості. Яскраві квіти, соковиті ягоди, фантастичні птахи — основні елементи дивовижного петриківського розпису.

ЮНЕСКО присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини петриківському розпису. Своїм корінням петриківський розпис сягає у XVIII століття і був відомий насамперед як настінний розпис.

Господині розмальовували здебільшого свої хати, причому на Дніпропетровщині хати мали свої особливості. Тогочасні орнаменти вражали своєю скрупульозністю, адже були доволі дрібними та з великою кількістю деталей.

Згодом деякі майстри почали розписувати не тільки свої хати, а й працювати на замовлення. Коли попит на такий розпис виріс і май­стрів не вистачало — виникла так звана «кальовка».

Тобто той самий розпис, але вже втілений не на стіні, а на папері. 

Окрім настінних розписів, були й інші різновиди: олійними фарбами розмальовували предмети повсякденного вжитку, меблі, скрині, кінські дуги, сани. І, звісно, розписували дерев’яний посуд. Після війни олійними фарбами вже розписували на професійній основі і виконували це майстри з Петриківки на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі. 

У 1958 році цех підлакового розпису під керівництвом Федора Панка відкрився у самій Петриківці в артілі «Вільна селянка».

У тому ж таки 1958 році в Петриківці відкрили філію Дніпропетровської дитячої художньої школи, де Федір Панко почав викладати композицію петриківського орнаменту.

А працівники цеху підлакового розпису та учні художньої школи з часом стали основою колективу, що згодом розвинувся у фабрику Петриківського розпису «Дружба».

Асортимент фабрики вражав своїми найменуваннями — тарелі, шкатулки, декоративні набори для кухні, вази, писанки. Більш ніж 60 найменувань!

Валентина Олійник розповідає, що був період, коли конкурс в училище перевищував п’ять осіб на місце. Сюди їхали вчитися діти з усього колишнього Радянського Союзу. 

«Нині, коли Україна незалежна, так важливо відродити колишню славу училища. Звісно, сучасний світ надто змінився, тож працювати доводиться зовсім інакше. І все ж освітяни шукають нових форм і методів роботи, чи не так?» — цікавлюся у Валентини Олійник.

«Нині інтерес до петриківського розпису зріс суттєво, — говорить Валентина Миколаївна. — Вже змалку діти знайомляться з початками петриківського розпису. До нас приходять ті, хто має хист до малювання та прагне стати майстром своєї справи. Колись у Петриківці говорили, що талант потрібно будити вдосвіта. Тож працюємо так, аби з перших днів перебування в училищі наші вихованці бачили перспективи своєї праці». 

Пишаються в училищі і тими випускниками, які, здобувши фах, продовжують працю у Центрі народного мистецтва «Петриківка».

Центр об’єднує у своєму складі близько 40 відомих май­стрів петриківського розпису, серед яких 25 членів Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва , 7 заслужених майстрів народної творчості, лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, твори майстрів входять до численних музейних та приватних колекцій в Україні та поза її межами.

Ось такі вони, майстри петриківського розпису. І слава про них поширюється по всьому світу.

Тетяна Клешня розповідає про одну з односельчанок, яка нині живе в Люксембурзі. Любов до петриківського розпису українка прищепила європейцям.

Адже власноруч прикрасила петриківським розписом свої речі, навіть манікюр виконаний у цьому стилі. Кажуть, що вражені красою нові знайомі українки від петриківського розпису у захваті! 

                                                                                           Наталя ОСИПЧУК 

_________________________________________________________________

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 


 

ТЕХНОТОРГ

На базi полiгону ПТУ №79 працівники групи компаній Техноторг організували показову роботу 20-ти видів техніки. Детальна iнформацiя знаходиться на нашому сайтi в роздiлi «новини», та на сайтi Навчально-методичного центру професiйно-технiчної освiти у Днiпропетровськiй областi.

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Петриківські дивотвори

 

 

 

Криворізький міський історико-краєзнавчий музей гостинно зустрів петриківських майстрів з виставкою робіт «Петриківські дивотвори». У цьому заході прийняли участь викладачі та майстри в/н, що навчають учнів ПТУ №79 професії «Художник з розмалювання по дереву». На виставці розміщені не тільки роботи майстрів, а й роботи учнів ПТУ №79. За вагомий внесок української художньої культури, збереження народних традицій та організацію виставки «Петриківські дивотвори» начальник управління культури виконкому Криворізької міської ради оголосила подяки колективу ПТУ №79.

Завітавши до КЗК «Міський історико-краєзнавчий музей» (вул. Каунаська, 16а), ви поринете у світ краси, яскравого колориту, чарівних квіткових орнаментів, тендітності та грації птахів і тварин.

В.М.Василиненко

директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оздоблення селища Петриківським розписом

 

За ініціативи селищного голови Ольги Гавриленко продовжується оздоблення селища Петриківським розписом. Це стало можливим ще й за підтримки і спонсорській допомозі нашого земляка Дзоза Миколи Оникійовича, який надав нам свої чарівні фарби.

Добру художньо-мистецьку справу підтримало керівництво професійно-технічного училища № 79 на чолі з директором Білоконем Віктором Яковичем. Отож на славетній землі Малої Петриківки руками учнів навчального закладу створюється окраса куточка, а саме: розписується орнаментом автобусна зупинка. Ми разом з вами стаємо свідками цього дива. Шановні земляки, долучаймося до цієї патріотичної ініціативи селищного голови. Нам у рідному селищі не тільки милуватися його красою, а й наповнювати життя новими просторовими зразками довершеного виконання. Пишаймося рукотворним дивом, дорогі наші краяни ! 


Корисні посилання

 МОН Дніпропетровська обласна рада МОН МОН МОН